Molim vas da mi protumacite analizu spermograma mog supruga. Likvefakcija- 15 min; konzistencija- normalna; zapremina- 3, 6; ph-7, 5; broj spermatozoida- 22; broj spermatozoida (v) - 79, 2; progresivno pokretni (a) -0, 30; progresivno pokretni (b) - 0, 14; pokretni (c) -0, 15; nepokretni- 0, 41; leukociti- 0, 044; ostale celije- 6, 93; vitalnost- 0, 64; normalne forme- 0, 66; abnormalne forme- 0, 34; da li je dovoljan broj spermatozoida? Stavka -ostale celije- je mnogo iznad granice, pa molim za objasnjenje i sta utice na toliku vrednost? Hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Nalaz spermograma je dobar i pored stavke koja vas buni, te nije od znacaja.
      suprugu bih predlozio da uzima nekoliko meseci paraproteks tab, ac zymes kaps, omega 3 kaps. I oxymax i da posle tri meseca ponovi spermogram.
      vise na www. Biobalance. Rs