Postovani, imam 25 godina i unazad godinu dana imam veliki problem koji mi je poceo i uticati na kvalitet zivota. Ljetos sam otisla na redovnu kontrolu kod ginekologa i imala sam sekreta ali nije mi to predstavljalo nikakav problem. Doktorica mi je rekla da je papa negativan, dg. Colpitis i da zbog povecanog sekreta koristim betadine vaginalete. Kad sam zavrsila sa terapijom imala sam jos vise sekreta, ali bez obzira na to 2-3 dana po prestanku terapije imala odnos sa momkom. Tokom odnosa me jako peckalo na zidu vagine na strani prema mjehuru. Nakon toga odmah sledeceg jutra sam osjetila, pritisak i tezinu u donjem dijelu stomaka koja mi i do danas traje bez prestanka. Jako mi je tesko da funkcionisem, ne mogu se baviti fitnesom, kad legnem mogu samo u jednom polozaju zaspati jer tako najmanje osjetim pritisak a vec vise od pola godine uopste nemam odnose sa momkom jer me jako boli i pece a na mjestu gdje me prvi put peklo pri odnosu, kasnije svaki put smo i momak i ja osjetili kao da nesto zapinje. Poslije sam opet otisla kod ginekologa i rekla je da je sve u redu, i da na zidu vagine ne postoji nikava promjena koja bi smetala pri odnosu. Papa je bio negativan, dg. Colpitis ali mi je dala polygynax vaginalete da koristim i cak mi je rekla da nema potrebe za uzv. Nakon toga misleci da tu nije problem, radila sam nalaz urina koji mi je pokazao upalu, masu bakterija, povisene leukocite i bjelancevine, plocasti epitel. Koristila sam antibiotike i inekcije preko 3 mjeseca i nikako mi nalaz urina nije bio dobar ili je bio na granici ali je urinokultura uvjek bila dobra (radila sam je i mjesec dana nakon koristenja antibiotika) i uzv donjeg abdomena je pokazao da nema nikavih promjena na mjehuru, tj da ne postoji ni akutna ni hronicna upala. Nakon toga opet sam otisla ginekologu i opet mi je rekla da je nalaz u redu, papa negativan, stepen cistoce 2, vs iii a na njemu je pisalo colpitis, ectopia pvu i dosta leukocita. Radila sam i testove na klamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu koji su negativni. I jos da napomenem da od kada imam taj pritisak i tezinu, svaki put kad dobijem menstruaciju imam jake bolove (koji nisu menstruacijski) na mjestu gdje mi se nalazi mokracna besika gdje sam inace prvi put osjetila peckanje i kasnije one smetnje pri odnosu. Inace desava mi je da iz mokracne cijevi izlazi gusta zuta tecnost (gustine jogurta) jako neugodnog mirisa pogotovo rano ujutro izadje u vidu mlaza ali sam to ignorisala misleci da je problem sa ginekoloske strane i da je nemoguce da je iz mokracnog kanala s obzirom da su nalazi uredni osim laboratoriskog gdje je mozda urin dosao u konakt sa sekretom i pokazao takve rezultate. Zanima me da li postoji mogucnost da ipak imam upalu mokracnih puteva iako je urinokultura svaki put bila sterilna a uzv donjeg abdomena i besike uredan? Koje jos preglede da uradim? Hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Zbog sekreta iz uretre /mokracnog kanala/koji je zute boje i gust/ uraditi
      mikrobioloski pregled na bacterije ukljucujuci i naisseriae gonorrhoeae
      /triper/. Istovremeno da se uradi cistoskopija i da se vidi da se ne radi o
      endometriozi mokracne besike.
      ako se sve ovo iskljuci onda mi se javite na meil. Obavezno se pozovite
      na broj i datum ovog pitanja.