Poštovani. Možete li mi objasniti koja je razlika između: chlamydia trachomatis iga at, chlamydia trachomatis igm at, chlamydia trachomatis igg at, i chlamydia trachomatis ag elisa? Jer u nekim laboratorijama ispituju sve posebno a tako i naplaćuju. Hvala.

    Odgovoreno: 24. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Iga, igg i igm su klase imunoglobulina-odnosno antitela u ovom
      slucaju protiv chlamydiae trachomatis. Oni predstavljaju imunoloski
      odgovor organizma na antigen chlamydije i najcesce su laboratorijske analize
      za posredno dokazivanje chlamidije.
      u laboratorijama se cesto u krvi dokazuje i antigen na hlamidiju
      enzimoimunotestom-elisa metodom.
      postoje i drugi nacini dokazivanja chlamidije.