Postovani, pre oko godinu dana me je urolog poslao da radim ultrazvuk testisa, da bi ustanovio imam li variocelu ili ne. Kada sam mu odneo rezultate, rekao je da su vene malo prosirene i to samo na levom testisu, ali da to nije nista ozbiljno, da nema potrebe za operacijom i da je jedina terapija da izbegavam opterecenje. Posto sam na vasem sajtu citao da je kod ljudi sa prosirenim venama spermogram slabiji interesuje me, u cilju ocuvanja fertilnosti, da li mogu kod kuce da preduzmem neke mere d bih sprecio to pregrevanje (nesto tipa tusiranje malo hladnijom vodom, nosenje odredjene vrste donjeg vesa i slicno. . .) ?

    Odgovoreno: 24. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Varikocela na levom testisu je vrlo cesta pojava zbog specificne
      anatomije krvnih sudova levog testisa i ne iziskuje nikakvo lecenje
      niti bilo koje posebne procedure.
      o nekom drugacijem razmisljanju samo ako nekada bude problema sa
      spermogenezom.