Poštovani, zadnja 3-4 dana osećam tup bol u levom testisu. Na prvi pogled levi testis ne izgleda uvećanije od desnog ali osećam skoro konstantan bol koji se povremeno prekine i nije mnogo jak. Inače imam 14 godina. Javio sam se lekaru i rekao mi je da nije to nista, da je to samo trnutan bol i pri pregledu rekao je da mi je prosiren kilni kanal i da zbog toga sada necu imati problema vec mozda kao stariji. Da li mi mozete objasniti sta to znaci prosiren kilni kanal i da li se to treba operisati kao i kako spreciti bol koji osecam. Unapred hvala, andrija

    Odgovoreno: 19. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Otvoren kilni kanal znaci prosirenje kilnog kanala kojim se iz
      trbuha pojavljuje kila ili bruh. Kada se kanal bude potpuno otvorio onda ce i
      kila da se pojavi. A kada ce se otvoriti, to neznamo. Zato vam je vas
      doktor i rekao kada porastete. . . . .
      sve u svemu za sada ne treba nikakvo lecenje ako je to, to sto doktor kaze.