Postovanje, prilikom radjenja testa spermogram ustanovljena je azoospermija. Danas sam bio na pregled kod urologa koji mi je potvrdio da sto se tice hormona sve uredu, besika je ok, prostata takodje, bubrezi isto, sto se tice testisa zaostali u razvoju manji su oko 1 cm u odnosu na normalnu velicinu. Sta vi mislite sta bi bilo potrebno da se radi dalje? Jer doktor mi je reko da odradim jos jednom spermogram sa spremokulturom, da se potvrdi ili negira azoospermija. A zanima me vase misljenje sto se tice nerazvijenosti testisa kako da postupam i sta da radim dalje povodom toga? Hvala vam puno, unapred!

    Odgovoreno: 19. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Vas doktor vam je dobro rekao da jos jednom ponovite spermogram.
      sto se tice nerazvijenijih testisa vrlo je bitno da li ste rodjeni sa spustenim
      testisima, ili su isti operativno spustani. Bitno je i da li ste prelezali zauske
      ili neko drugo zapaljenje testisa.
      vas doktor ce sve to imati u vidu.
      inace azospermija je nedostatak spermatozoida u ejakulatu a to moze biti ili
      zbog toga sto testisi ne produkuju spermatozoide ili sto su putevi transporta
      spermatozoida od testisa pa do prostate negde zapuseni. Sta je u pitanju, treba
      vas doktor da nadje odgovor.