Poštovani doktore, u prošlosti sam nekoliko puta imao epidimiditis i prostatitis. Potreba za ustajanjem noću radi mokrenja, najčešće jednom ili ređe dva puta je bila najizraženiji simptom. Nakon lečenja i povlačenja simptoma i dalje se povremeno dešava da imam period kada je mokrenje češće i da moram ustajati noću da mokrim. Ovi simptomi se sami, bez lečenja povuku nakon nekog vremena ali nekada traju mesec dana ili duže. Nalazi urina, urinokulture i spermokulture su uvek uredni i to je ono što me zbunjuje. Izgleda da je u pitanju neka vrsta prehlade koju organizam sam prebrodi i nakon toga imam duge periode bez ikakvih problema, čak i po godinu dana ili više. Sama prostata je normalne veličine a mokrenje nije otežano osim ponekad. Dešava se da u toku istog dana mokrim sasvim normalno ali i to da mlaz bude veoma slab. Erekcija je normalna. Brine me da ipak postoji neki problem zbog toga što kada se problemi jave traju u proseku mesec dana.

    Odgovoreno: 19. 05. 2010.
    • Poštovani,
      To su simptomi hronicnog prostatitisa. Nekada se infekt tesko detektuje.
      niste naveli koliko imate godina. Ako imate preko 30. Onda na
      nekoliko godina uradite i psa. Dobro bi bilo da uradite i endoskopiju
      uretre i besike/uretrocistoskopija/.
      i vama predlazem biljne neskodljive preparate koje slobodno mozete uzimati
      kada imate navedene tegobe. To su: paraproteks, ac zymes, omega 3
      www. Biobalance. Rs