Postovani, vec dve- tri godine sa leve strane mosnica povremeno napipam nesto nalik spletu zila uz jaje, ponekad nestane ili se skroz smanji ali se moze osetiti narocito posle seksualnog odnosa, nemam bolove ni neke smetnje osim sto ponekad osetim blagu nelagodnost, ne pusim, ne pijem nisam gojazan. . . Uz duzno postovanje moram reci da sam seksualno vrlo aktivan, ponekad i preterano i da sam primetio da je jace izrazeno posle odnosa kao i posle jaceg drugog fizickog napora. . A nekada je sve normalno cak i nestane. . . Da li je moguce da je to varikokela? Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Najverovatnije je da se radi o varicocelai. Ona je cesto kod muskaraca
      i to bas na levoj strani zbog specijalne anatomije krvnih sudova levog testisa.
      ona za sada ne iziskuje nikakvo lecenje.
      uradite ultrazvuk skrotuma da bi se ovo potvrdilo ili iskljucilo.