Postovanje, radio sam spermogram i ustanovljena mi je azoospermija, radio sam i test hormona to je bilo u redu, pregledom na ultrazvuku testisi su bili u pravilnom polozaju ili mestu ako mogu tako reci. Pa me interesuje da li postoji mogucnost hiruskog zahvata posto mi je jedan od doktora rekao da je moguce da je neki kanalic zacepljen ili je jedina sansa vantelesna oplodnja? Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 18. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Vas problem je ozbiljan. Cime da se uradi vto ako nema spermatozoida?
      nadjite ozbiljnu kucu kaja se bavi muskim sterilitetom pa da se proveri da li
      se u vasim testisima "prave"spermatozoidi. To se radi biopsijom ili pak
      aspiracionom punkcijom pasemnika. U zavisnosti od toga sta ce se dobiti zavisi dalji tretman.