Postovani, imam problem. U mojoj spermi se javljaju providni gelasti komadici. Pre 4 godina sam operisao varikocelu uzgled imao sam u spermi i eserihiju koli. Nalaz spermograma je bio 10 m/ml, 2 ml, normalne forme 35% . Eserihija koli posle terapije i uradjene spermo kulture je nestala. Spermogram 3 meseci nakon operacije 19m/ml. Sa malo bolljim ostalim stavkama u odnosu na stanje pre operacije. Urolog je reko da je pojava tih gelastih parcica mogucnost povratka varikocele ali na pregledu kaze da se ona nije opet pojavila. Zanima me sta je to sto moze da dovede do pojave gelastih parcica u spermi.

    Odgovoreno: 18. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Najverovatnije da je to posledica zapaljenja prostate ili semenih kesica.
      probajte sa oxymax kapima, paraproteksom, acidophilus caps i omega 3 kaps. U
      trajanju od najmanje sest meseci. Spermogram proverite posle tri meseca.
      o preparatima na www. Biobalance. Rs
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #61269

    • Vec duzi period imam kandidu, a ujedeno me zimus zaboljela i besika i ustanovil ose da imam zastarjelu upalu. Poslije nekoliko nedelja sam primjetio da imam neke zelatinaste komadice u spermi, u obliku malih crvica, nemam nikakve bolove u testisima, sem 2 puta nakon duyeg seksualnog odnosa. Bio sam prije mjesec dana na ultrazvuk besike i prostate i ujedno sam odradio ultrazvuk testisa, ali sve je bilo u redu sa njima i okolo tim venama kako doktor kaze, ali su se ti komadici nastavili pojavljivati, nekad samo 1 nekad nekoliko. . . I dalje me besika zaboli s vremena na vrijeme oko 10-tak dana pa prestane i sve tako. U tim periodima mi kao nesto vibrira ispod testisa, doktor je rekao da to prostata reaguje. Imam 23 godine i zanima me da li su ti komadici nesto ozbiljno ili je to neka reakcija na nesto drugo, hvala unaprijed