Poštovani, mom suprugu (33 god) nađeni su obostrano smanjeni testisi (oko 2, 50cm) . Hormoni su povišeni (fsh 49. 7 i lh 21, 8) takođe spermogram je pokazao da nema spermatozoida u ejakulatu. Za par nedelja će ići na biopsiju testisa. Konkretna dijagnoza mu još uvek nije postavljena. Proučavajući o tome videla sam da se tu radi o primarnom hipogonadizmu (što sam pročitala sa vašeg sajta) i azoospermiji. Da napomenem da je taj poremećej od detinjstva (ranije nije lečen) i suprug nema kliničku sliku kakva je opisana na vašem sajtu. Pročitala sam da se kod primarnog hipogonadizma (koji postoji od detinjsvtva) javlja trajni sterilite pa me zanima kolike su šanse da se biopsijom testisa pronađe makar jedan spermatozoid? Da li uopšte poštoji nada. . ? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 17. 05. 2010.

Komentari na pitanje: #61244

    • Mene zanima da li je normalan testosteron 7, 87 i koje su normalne dimenzije testisa i da li se testisi 30x20mm smatraju smanjenim testisima da ne bi mogli da proizvode spermatozoide? Imam dijagnozu azospermija.