Imam 40. God i zadnje 4 godine ratujem s urinarnim infekcijama. Imem smetnje u donjem dijelu trbuha prema izlazu (peckanje, žarenje) . Ultrazvuk bubrega i mjehura je ok, ginekološki je sve ok. Jako rijetko mi se izoliraju bakterije u urinu. Prije 4. God do sada uzimala gentamicin, sinersul, nolicin, ninur. . . Alergična sam na penicilin i novocef. Ne pijem i ne pušim. Prije 10-ak dana mi je izoliran proteus mirabilis. Molim vas pomozite kako znate i umijete. Hvala.

    Odgovoreno: 17. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Proteus mirabilis je bakterija iz porodice enterobacteriaceae.
      ulazi u sastav mikroflore digestivnog trakta i tipicni je predstavnik
      "oportunistickih" bakterija/onih koje se narocito razmnozavaju kod
      oslabljenog imuniteta/.
      iz ovoga proizilazi da treba da radite na jacanju imuniteta pravilnom ishranom i td.
      ja za lecenje proteus mirabilisa koristim paraproteks/biljni antibiotik/, acidofilus/probiotik/ i
      omegu 3/nezasicene masne kiseline/. Www. Biobalance. Rs
      druga mogucnost je da uzimate antibiotik po antibiogramu.