Cijenjeni imam 23god, i moj problem je vezan za otežano mokrenje i nepotpuno pražnjenje mjehura. Nalazi uzv-a bubrega i mjehura su uredni, kao i cijelog abdomena, također nalazi urinokulture (bakterija 10 na treću) i ejakulata su uredni. Kod urologa se ispostavio rezidualni urin od 100ml, i naručen sam na uretrocistoskopiju. Pa me zanima da li je taj pregled zaista nužan u ovoj fazi, budući da preglede vezane za prostatu nisam radio. Hvala

    Odgovoreno: 16. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Rezidualni urin je stvarno velik za vase godine i za pretpostaviti je
      da imate zapaljenje prostate.
      uretrocistoskopiju mozete odloziti, ili da je uopste ne radite ako se mokrenje
      normalizuje. Predlazem da uzimate biljne prirodne preparate
      za saniranje zapaljenja u trajanju od tri do sest meseci. Oni nisu stetni a jako su efikasni.
      u obzir bi dosli sledeci preparati: paraproteks, acidofillus, omega 3 i oxymax.
      za vise na www. Biobalance. Rs