Imam 71 godinu i ustanovljen mi je adenom prostate od pre desetak godina. Do sada redovno kontrolišem psa, koji se kreće u granicama od oko 4 do 7 a na osnovu zadnjih pregledakod urologa preporučena mi je terapija alfa blokatorom -tamsol. Meni nije jasno da li ovaj lek treba da koristim trajno, ili samo do poboljsanja stanja. Napominjem da ga ja koristim duže od jedne godine a pored toga ističem da noću mokrim, najčešće jednom, a ređe 2 do 3 puta. Takođe koristim prostamol uno 1 dnevno. Ostaje mimi glavno pitanje: da li se tamsol u mom slucaju treba da koristi stalno ili samo po potrebi kada je izražena problematika sa prostatom i oko nje. Molim i za ostale sugastije. Zahvaljujem unapred. Novica

    Odgovoreno: 16. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Tamsol pored dejstva na prostatu obara i krvni pritisak. Ako regulisete
      pritisak drugim lekovima onda tamsol samo za prostatu i ne mora da pijete.
      kontrolisite psa na 3-4 meseca jer je lako povisen.
      predlazem vam bolju kombinaciju za prostatu od tamsola i prostamol uno a to je
      subling. Coq10, prostate power i omega 3.
      za vise na sajtu www. Biobalance. Rs