Poštovani, imam jedno pitanje i želeo bih odgovor. Naime od rođenja imam nespuštene testise, i levi i desni, kada sam imao 12 godina operisao sam desni ali se on nikada nije spustio u kesice, levi se sam spušta ali i vraća, izvršio sam pre nekih 2, 5 meseca spermogram i ustanovljeno je da nemam spermatozoida u ejakulatu, odnosno totalno odsustvo njihovo, pošto čitam o azospermiji, pitam vas šta i kako bih mogao da uradim da bi mogao da imam potomstvo. Ponovna operacija ne dolazi u obzir. Unapred zahvalan na posvećenom vremenu.

    Odgovoreno: 16. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Tesko da ovako mogu kvalitetno da vam odgovorim.
      pretpostavljam da na neoperisanoj strani imate i urodjenu kilu- bruh, i da bi to
      mozda moglo operativno da se koriguje ali nisam siguran koliko bi to imalo uticaja na spermatogenezu.
      predlazem vam da prije bilo cega ponovite jos koji put spermogram.
      mozda je najbolje da nadjete nekog urologa koji radi privatno pa da vas pogleda
      najpazljivije i da vam onda predlozi najbolje resenje.