Postovani, imam 31god. I imam problem sa smanjenim brojem i pokretljivoscu spermatozoida. Moji rezultati spermocitograma su: -normalne forme: 32 -abnormalne forme: 68 -glava: 16 -vrat: 2 -rer: 50 spermogram: -zapremina ejakulata: 3. 6 -izgled belicast -ph: 9 -broj spermatozoida/ml: 31 -broj spermatozoida/vol: 112 -progresivno pokretnih: 30 -pokretnih u mestu: 5 -nepokretnih: 65 -leukocita: 3-4 aglutinacija + ostale vrednosti su normalne i izolovana je fizioloska flora prednjeg dela uretre. Moje pitanje je: da li i cime vredi pokusavati popraviti ove rezultate i da li moja supruga i ja mozemo prirodnim putem dobiti dete ili je vestacka oplodnja ili insiminacija jedino resenje. Unapred zahvalan, pozdrav.

    Odgovoreno: 16. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Vi imate infekciju urogenitalnog trakta. Neznam da li ste u tom pravcu
      sproveli ispitivanje/hlamidija, obe mikoplazme/. Takodjer i supruga treba da
      se ispita da i ona nema neki polno prenosivi infekt.
      ako uspete da iskorenite infekciju nece vam trebati vto.
      sa puno odgovornosti vam mogu predloziti prirodne neskodljive
      preparate/
      za vise na moj e mail, naravno ako ste zainteresovani, uz obavezno
      pozivanje na datum i broj ovog pitanje.