Postovani vec sam vam pisao jednom zbog crvenila na kozici u unutrasnjem delu sa leve strane i odradio sam bris kako ste rekli pa je nalaz pokazao da imam esherihiju coli, potom sam posetio urologa koji mi je poceo prepisivat jedne lekove pa kada sam mu rekao da sam elergican na penicilin on je ponistio te pa mi je prepisao ciprocinal 2x1, monural ii i pavidon jodid r. R spolja x2, i kada sam ga upitao kako sta da koristim on mi jerekao dacemi to objasniti izabrani doktor, a izabrani mi je rekao da cemi to u apoteci objasniti sto nisu uradili: ) , sve to i nije strasno alo posto se ne razumem u medicinu u apoteci su mi dali tablete marocen 2x1 (ne znam sta je pisaolo na receptu) ali gore pise ciprocinal, monural 3g granule za oralni rastvor koje ne znam zasto da koristim jer spolja imam tu bakteriju i pavidon jod 8. 5% (sto je najsmesnije pise rastvor za ispiranje usta) a na receptu pise pavidon jod rastvor x 0. 85% ed pa neznam jel to sve u redu dal smem koristiti posto na jod pise za usta: ) a i upustvu pise da se rastvara sa vodom i dali da ga rastvaram? Pa ako mi mozete objasniti dal sve ovo da koristim i kako, il da idem da uzmem neke druge lekove? Izvinite na smoru ovolikog teksta, ali lakse mi je napisati ovde nego dok dodjem do slobodnog urologa u bolnici: ) ! Poz i unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 14. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Sta tu nije jasno.
      ciprocinal i citeral su isti antibiotici.
      monural je antibiotik koji se uzima u jednoj dozi rastvoren u casi vode na
      prazan stomak.
      povidon jodid se koristi za spoljnu upotrebu i nije bitno da li je to za
      oralnu sluzokozu ili za neku drugu povrsinu, u ovom slucaju
      sluzokozu prepucijuma.