Postovani, dat mije odgovor 27. 04. I hvala vam. (bol u testisima i u stomaku neko zadebljanje velicine lesnika.) javio sam se lekaru opste prakse i uradjen je labaratorijski nalaz mokrace i ultrazvuk. Nalaz mokrace u redu. Ultrazvuk je pokazao uvecane vene u predjelu testisa i jednu malu izraslinu koja se jedva da primjetiti na jednom od testisa. Dijagnoza lekara je da nije nista opasno, samo da ne trcim i da se ne bavim nikakvim sportom osim lagane setnje. Rekao mi je da nma razloga za brigu, al da jednom mjesecno obavljam posjete lekaru, ako se bol nastavi. Iscitavao sam mnoge vase odgovore na sajtu i laganiji ves zamjenio malo tjesnjim, te mi je znatno lakse, sto se bola tice. Za zadebljanje na stomaku, redovna kontrola. Ako bud se povecavalo obavic se hirurski zahvat. Iako nem arazloga za brigu pitao bih vas, sta bi moglo da bude ta izraslina? Imam 38 godina i uredan seksualan zivot.

    Odgovoreno: 12. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Koliko sam vas razumeo na ultrazvuku testisa su nadjene samo
      prosirene vene-varicocelae.
      javite se i hirurgu da iskljuci pocetnu preponsku kilu.