Postovani, imamo problem sa sinom koji ima godinu i 10 meseci. Unapred se izvinjavam na duzini pisma. Jos od rodjenja imamo problem sa povlacenjem kozice penisa savetovano nam je da sacekamo do preko godinu dana sto smo i uradili. Posle toga pre nekih 4 meseca isli smo kod urologa koji nam je dao da mazemo elokom dva puta dnevno 3 nedelje. Kozica se prvobitno nije ni najmanje pomicala a posle te tri nedelje povukla se maksimalno do neke granice gde bi trebalo skroz da predje ivicu glavica. Na kontroli kod urologa on je na silu povukao kozicu i rekao nam da mazemo hloramfenikol nedelju dana i da je to sada sve u redu. Tri dana smo mi svi zajedno preplakali i prevristali svako piskenje i kakenje i posle toga je bilo sve relativno u redu dok nismo prestali da mazemo mast. Par dana posle ponovo se zatvorilo. Urolog nam je rekao da opet mazemo 2-3 dana elokom pa da pokusamo tako smo i uradili i kozica se malo popustila i uspeli smo jedva da povucemo ali uz veliku muku i nas i njega i jedva mu vratimo kozicu nazad sto je jos veci problom. Pri tome on sve vreme place i otima se sto sve cini teze i neprijatnije. Posle nekoliko veceri plakanja i pokusavanja i da povucemo i da vratimo kozicu, mi smo odustali jer nemozemo da mu povucemo a na silu nezelimo vise jer se stvarno namucio oko toga i na sam i najmanji dodir penisa cak i pri pranju okolnog dela i guze on se trza i skuplja nogice i pomera. Molim vas za savet plasim se od neke infekcije a nezelim vise da traumiram dete jer kad uspemo da povucemo plasim se da necemo uspeti da je vratimo nazad uz njegovo konstantno plakanje, elokom nam pomaze ali to je kortikosteroid nisam sigurna koliko je zdravo tako cesto i puno koristiti a i to nam tesko daje da mu mazemo mora na silu. Puno pozdrava i hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Bojim se da ako "fiskulturom" kozice ne uspete da prebrodite problem
      da ce morati da se uradi operacija fimoze. Operacija moze jos malo da saceka.
      pokusajte umesto elcom masti sa kantarionskim uljem, naravno
      oprezno da se oslobodi straha. Naucite ga da on to sam radi prilikom kupanja.
      kozica uvek mora da se vrati u pocetno stanje i nikako da ne
      ostane posuvracena preko glansa.