Postovani doktore da li mi mozete vi prokomentarisati ovaj ultrazvuk mog oca koji ima 76 godina: jetra normalne velicine, homogene eho stukture, bez fokalnih lezija. Zucna kesa normalne debljine zida i velicine, inf. Dvostruko presavijena, sa manjim sadrzajem bil. Sedimenta u lumenu, bez znakova kalkuloze. Ehpt. Zucni putevi b. O. Pankreas homogen, jasno konturisan normalne velicine. Slezina normalnog eho izgleda i velicine, ostrih granica. Retroperitonealni prostor slobodan. Skleroticne promene abd. Aorte. Bubrezi normalnog polozaja, oblika i velicine, jasno kontureisani, normalne debljine parenhima koji je nehomogene eho strukture lijevo, nejasne kortikomedularne granice, sa lako prosirenim kaliksnim sistemomza donji pol i interpolarno desno, te za donji pol lijevo, bez znakova kalkuloze, hipertroficne kolumne berttini desno, dvojnog p. K. Sistema lijevo (parenhimski most) . U donjem polu lijevog bubrega i interpolarno subkortikalne cystae i intraparenhimska, promera oko 1, 4x1, 2cm 1, 1x1, 4cm i 1, 0x0, 7cm m. Besika nedovoljno ispunjena urinom, sa manjim sadrzajem sededimenta u lumenu. Prostata jasno konturisana, nehomogena, sa manjim fibroznim podrucjima i kalcifikatima pri bazi, uvecana, promera oko 5, 9x3, 9 cm

    Odgovoreno: 07. 05. 2010.

Komentari na pitanje: #60557

    • Poštovani doktore
      možete li prokomentarisati ovaj nalaz moje majke koja ima 55 godina i pre godinu dana je operisala karcinom jajnika pri čemu su joj jajnici odstranjenia, a materica ne
      1. Jetra je uredne veličine na prikazanim delovima homogene strukture, bez vidljivih fokalnih lezija
      2. Žucni putevi nisu dilatirani.
      3. Pankreas urednog eho nalaza.
      4. Slezina sa nekoliko kalcifikata, uredne velicine.
      5. Oba bubrega normalne velicine odrzane sirine parenhima bez hidronefroze i kalkuloze.
      6. Nadbubrezne zlezde se ne prikazuju.
      7. Abdominalna aorta prikazanim delom uredne sirine lumena u abdomenu se ne vidi slobodna tecnost niti uvecani rpl
      8. U dobro distendiranoj mokraci ne vide se inraluminalne patolske lezije.
      Zamolio bi vas da napišete broj nalaza koji nije dobar i ako možete da objasnite zbog čega
      Unapred hvala.