Imam pitanje duze vreme me boli predeo ispod levog testisa kao da mi se oteglilo nesto tipa vene kako bi rekao ali me nekad ziga i u levom bubregu. Smetaju mi uske farmerke, pre 2 godine sam bio za istu stvar kod urologa i on mi je rekao da ne nosim bokserice nego slip gace i kroz salu mi je rekao nadji neku devojcicu. Zatim sam bio sa devojkom 2 godine i ti problemi su nestali. I od nedavno nemam seksualne odnose i taj bol se ponovo pojavio da li mi mozete reci sta je to? (s obzirom da se pojavilo i povremeno ziganje u levom bubregu) , i bol ispod levog testisa nije stalan nego povremen u toku dana. I da li je to opasno? I kome da se obratim da li ponovo urologu? Ili nesto drugo unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Pa uradite osnovne laboratorijske pretrage krvi i mokrace kao i ultrazvuk
      bubrega, pa ako nema nista onda ponovo poslusajte savet vaseg urologa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #60485

    • Armin Tabakovic 07. 05. 2010.

      Kako ste vi naveli u opisu, da ste primjetili oteklinu ispod lex testisa, moze biti da se radi i o herni iguinalis ili, mozda neko veriozno prosirenje (varikokela) . Zato vam je neophpdno da se javite urologu ili abdominalnom hirurgu radi konsultacije i eventualnih dr. Pregleda.