Postovani, do sada ste mi vise puta odgovarali na razlicita pitanja, te vas molim za odgovor. Naime, imam probleme sa ucestalim, bolje receno sa nagonom na mokrenjem gotovo dva meseca. Kompletna krvna slika o. K, urinokultura, mikoplazma, spermogram, spermokultura o. K. Na pregledu kod urologa, prostata vel. Manjeg oraha, glatka, ogranicena, lako nehomogena, eho ambomena b. O. , besika gotovo prazna, prostata ogranicena, vol oko 17 ccm. Terapija, detrusitol, tamsol, visiren. Dg. Prostadonia. Mozete li mi detaljnije objasniti sta ovo znaci. Posle mesec dana navedene terapije samo neznatna poboljsanja i to pre svega mislim tamsolom. Napominjem, da do nagona na mokrenje dolazi narocito posle velike nuzde, interesuje me kako to objasnjavate. Takodje, imam candida spicies, te da li ona moze podsticati ovo stanje jer sam cuo da je normalno da ona postoji. Imam i hemoroide drugog stepena, ali dva strucna hirurga su mi utvrdila da oni ne uticu na mokrenje. Primetio sam da li povisenje vitamina c pozitivno blago utice na moje stanje. Najvise me cudi to pojacanje nagona nakon stolice, nagona na mokrenje. Doktore, molim vas za odgovor, jer ovaj iritativni nagon traje dva meseca, nekada je zaista neizdrljiv. Takodje, da li postoje neki prirodni preparati koje bi savetovali da uzimam, a ako postoje koji su i gde se mogu nabaviti. Citao sam o naturoplexu, kakva su vasa iskustva. I sta mislite koliko ovo stanje moze da potraje, da li je mozda uzrok pad imuniteta. U porodici niko nije bolovao od slicnih bolesti. Srdacan pozdrav i puno hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 05. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Vase stanje je najverovatnije posledica hiperinfekcije kandidom.
      predlazem vam da naredna tri meseca uzimate paraproteks tablete,
      acidofilus kapsule i omega 3 kapsule.
      za vise mozete se javiti na moj e mail: bocokic@gmail. Com