Poštovani, molim vas da mi odgovorite na pitanje. . . Suprugu se pojavila krv u spermi tri puta zaredom, ima 33 godine i nikakvih tegoba. Mozete li mi reci o cemu se radi i koliko je opasno? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 05. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Krv u spermi-hemospermija u mladjim godinama je najcesce posledica
      infekcije organa u kojima se produkuje sperma/testisi, epididimis, semenovodi,
      semene kesice i prostata/.
      za infekcijom treba tragati.
      u poznijim godinama i drugi uzroci mogu izazvati hemospermiju.
      lecenje je zavisno od uzroka.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #60294

    • Duže od 20 dana koristim terapiju radi sanacije upale prostate. Pre dva dana uočio sam i hematospermiju. Da li ove bolesti imaju međusobnu vezu i da li na njihovu pojavu utiču neadekvatni uslovi života: veći de o dana pravodim u hladnoj-nez agrejanoj prostoriji? Hvala