Postovani dr, vec 2 meseca imam nekih problema sa urinom, slab trag belancevina, 25-30 nekad i malo vise leukocita, 10-15 sv eritrocita. Radio sam antibiogram, nalaz je sterilan, intravensko snimaje bubrega je u redu, pregled ultrazvukom je u redu, (besika, bubrezi, prostata) , uzimao sam ciprocinal 2x500mg 10 dana, nakon toga hemomicin 250mg 10 dana, pa dve kutije bactrima, nakon toga je bilo malo bolje, ali sada opet ima svega toga. Molim vas odgovorite, ocajan sam. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 03. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Piurija/leukociti /u sedimentu urina govore za infekciju.
      urinokulturu ne uzimajte kada pijete antibiotike, jer ce tada biti sterilna.
      ako je stalno sterilna a piurija stalno prisutna, onda treba
      uraditi pcr urina na kohov bacil kako bi se iskljucila eventualna tbc
      urogenitalnih organa.