Doktore, pre 2 meseca dijagnostiknovana mi je hronicna upala prostate, izazvana ureaplazmom. Pijem antibiotike po antibiogramu ali nije mi mnogo bolje. Naravno bicu uporan u lecenju ali intresuje me, da li je moguce izleciti u potpunosti hronicnu upalu prostate?

    Odgovoreno: 03. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Nadam se da ne pijete dva meseca antibiotike.
      ureaplazma je polno prenosiva te istovremeno moraju da se lece
      partneri a odnosi za vreme lecenja moraju biti sa zastitom.
      cesto je potrebno raditi na jacanju imuniteta/pravilna ishrana, dva litra vode, fitoterapija/.
      hronicna upala prostate se moze zaleciti.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #60180

    • 15 dana sam na terapiji sa aciklovirom, zanima me jos koliko to treba da pijem, obzirom da se xerpes na daesnoj strani polako povlaci (sasusen) i osecam blag svrab s vremena na vreme, zanima me kada treba da prestanem da uzimam terapiju, i da li klometol moze da ima stetna svojstva ako se pije u kombinaciji sa gore navedenim lekom?