Postovani doktore, moja supruga i ja vec skoro 2 godine pokusavamo da zabebimo, ali nista. Ona je obavila najneophodnije preglede i svi rezultati su ok. Ja sam uradio spermogram. Ovo su moji rezultati, da li biste zeleli da date vase misljenje. Makroskopski pregled ejakulata -volumen 3, 2 ml -ph 7, 3 -viskoznost normalna -likvefakcija 20 min. Mikroskopski pregled -spermatozoida/ml 0, 1*10 na 6/ml -spermatozoida/v 0, 3*10 na 6/vol -leukocita nema -okruglih celija nema -aglutinacije nema -progresivno brzo nema -progresivno sporo 1 -neprogresivno nema -nepokretni 1 -inicijalna fruktoza prisutna napomena: u nativnom centrifuhatu nema pokretnih spermatozoida. U bojenom preparatu 3 avitalna sp. U bojenom centrifugatu 9 sp: 5 avitalnih i 4 vitalna raznih morfoloskih oblika. Najlepse vas molim da mi odgovorite, da li je rezultat bas jako los i da li cemo moci da zabebimo. Sta dalje da radimo? Srdacno vas pzdravljam s postovanjem vasko

    Odgovoreno: 02. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Posle apstinencije od 3 do 5 dana ponovite spermogram. Ako je rezultat isti
      onda nadjite urologa koji se bavi muskim sterilitetom da se izvrsi klinicki
      pregled, uzme uroloska anamneza i potom krene sa hormonskim i
      funkcionalnim testovima kao i trazenjem spermalnih antitela.