Postovani, hitno mi je. Imam maligni tumor besike, dijagnoza obs tu v. Urinariae st post byopsiam v. Urinariae, uradjena biopsija besike, sve maligno, gradus iii. Molim vas za vase misljenje. Operacija je neizbezna, sta je najbolje za mene uraditi hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Prvo bez panike. Saslusajte dobro vaseg ordinariusa. On ce na osnovu
      lokalnog nalaza, ivu i ct karlice, proceniti koja se operacija radi, a
      u zavisnosti od toga da li je tumor zahvatio dubinu zida besike/misicni sloj/
      odredit ce se i tip operacije/elektroresekcija ili cistektomija/.
      mozda nije na odmet da konsultujete jos nekoga iz vece uroloske kuce/vma,
      uroloska klinika bgd. /