Postovani, od djetinjstva me povremeno pecka dok mokrim, ali nalazi su mi uvijek uredni. Prije mjesec dana jedno jutro to peckanje je postalo jako, i mokraca mi je bila narancasta (samo je taj dan bila takve boje) , a dobio sam jake bolove (grceve) na ledjima ispod rebara sa lijeve strane (u predjelu lijevog bubrega) . Odmah sam otisao doktoru, 2 puta su mi radili uzv, koji je uredan, zatim rtg na kojem se pojavila sjena velicine zrna graska (na bubregu) , nalaz urina (koji sam uradio iduci dan) uredan, s tim da je "izgled - zamucen" i "ima nesto sluzi". Nakon 20 dana uradio sam ivp, i taj nalaz je uredan osim sto i dalje postoji ona sjena. Doktor kaze da je sve uredu, ali ni na moje insistiranje nije mi pojasnio od cega je ona nagla bol i sta moze da znaci ta sjena. Imate li vi neki savjet, sta bi moglo biti u pitanju? (sjena je na rtg-u svijetla, ako vam to ista znaci) . Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 30. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Ta "sjena"bi bila od znacaja da je kamen u bubregu ili u mokracovodu.
      na ivu je to uskljuceno, prema tome budite sto se toga tice mirni.
      bol je mogao da bude ili zbog infekcije ili zbog nekog malog kamicka
      kojeg ste verovatno izmokrili.
      u svakom slucaju od sada pa na dalje dva do tri litra vode na dan.