Već godinama unazad pri svakoj analizi mokraće, u nalazu imam masu bakterija, a kada sledstveno tome uradim urinokulturu, nalaz je uvek uredan. Kako je to moguće i treba li nešto dodatno da ispitam? Ovog puta je isto, s tim što sada u analizi mokraće imam i dosta epitelnih ćelija (nije naznačeno kojih) , 3-5 svežih eritrocita i 1-2 leukocita. Hvala uanpred.

    Odgovoreno: 27. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Kod sterilne piurije treba misliti na mogucu tbc urogenitalnih
      organa te se javite urologu radi uroloskih pretraga.
      mozda je najprostije da uradite pcr urina na bacil tbc.