Postovani u nalazu spermograma pronadeno 15leukocita. Bio samkod urologaal i nije dao nikakvu terapiju. Mozete li mi reci sta da koristim da bi se isti smanjili. Spermokultura je sterilna. Hvala

    Odgovoreno: 26. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Leukociti u spermogramu preko 1 su znak infekcije. I pored toga sto je spermokultura
      sterilna treba traziti mogucu infekciju uretre/brisevi na bakterije, hlamidiju i mikoplazme/.
      treba ponavljati i spermokulturu a i urinokulturu.
      ako svi nalazi budu negativni onda se javite za terapiju uz poziv na broj ovog pitanja.