Postovani dr. Ljubisa, pisao sam vam pre par nedelja i savetovali ste me da uradim mikroskopski pregled krvi. Nije problem da uradim ovu analizu i da mi odrede fitoterapiju, ali morao bih da vam postavim jos koje pitanje. 1. Da li je moguce da su se bele mlecne mrlje javile na glansu zato sto se sperma zarazena e. Coli zadrzala upravo na tim mestima? Da li je moguce da je ona uzrok svih promena koje se javljaju na glansu? Naime, ja sam poceo da koristim higijenska sredstva za intimnu higijenu i 2 puta dnevno mazem intimgel koji sadrzi propolis, hajducku travu i jos neke lekovite biljke. Ali i dalje se glans “upali” odmah nakon ejakuliranja. A nije ni resenje da se celog zivota mazem kremama. 2. Kao sto sam vam vec pisao slicne promene, ali u daleko blazem obliku su se javile 2005. Kada mi je otkrivena auto-imuna bolest morbis duhring i nakon terapije dapsonom (imunosupresivom) , sve promene su nestale. Da li bi mozda imalo smisla da pocnem da pijem dapson opet na kratko vreme u cilju saniranja problema? Da li dapson moze da unisti e. Coli? 3. Ovdasnji urolog mi je prepisao terapiju pentrexylom u skladu sa uradjenim antibiogramom, ali verujte mi da ja ne vidim nikakav napredak. Cak verujem da mi se intenzitet izbacivanja ejakulata umanjio, sto dodatno opterecuje jer ne zelim da postanem sterilan. Najiskrenije vam se zahvaljujem, vladimir

    Odgovoreno: 27. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Postovani vladimire,
      duhringova dermatoza je bolest koze koja ide sa herpeticnim promenama na kozi.
      koliko sam razumeo vi za sada nemate nikakve promene po kozi. Nije mi jasno kako
      se to "upali"glans i to odmah nakon ejakulacije.
      ne secam se vaseg pitanja od pre a niste naveli ni broj.
      nema logike da vam eserihija iz sperme pravi osecaj koji navodite.
      za uzimanje dapsona morate konsultovati koznog doktora.
      posto duhring cesto ide sa gluten senzitivnom enteropatijom nije na odmet da konsultujete i
      gastroenterologa pa i nutricioniste. Vi hleb i proizvode od psenicnog brasna ne smete
      da jedete zbog glutena iz psenice.
      zato sam vam i preporucio darkfield mikroskopski pregled krvi gde ce nutricionista
      odmah i da vas nauci sta da jedete i koje biljne preparate da koristite.
      evo vam sajt za konsultaciju www. Biobalance. Rs
      nadam se da sam vas malo usmerio.
      ako se budete javljali obavezno me podsetite ranijeg i ovog pitanja.
      pozdrav.

      dr bocokic