Pre 10ak dana poceo sam da osecam nelagodnost u levom testisu, koja bi se povremeno prebacila na desni (ne bih rekao bol, jer je bio dosta tup, nikad ostar) , a posle se pomerio na predeo invinalnih kanala. Radio sam ultrazvuk (i cekam rezultate i tumor-markera) - na snimku se vidi cvoric velicine 5mm izmedju testisa i epididima, koji je bolan pri palpaciji. Urolog kaze da cu ici na hirurski zahvat bez obzira na rezultat markera, jer i da su oni ok, cvoric ce znaciti cistu epidima. Da li se slazete sa ovim? Kakva je to procedura? Radi li se pod lokalnom ili opstom anestezijom? Sta ako markeri pokazu prisustvo celija tumora? Kakav se zahvat radi? U porodici nema istorije raka. Ja imam 35 god, nemam dece - planiram da ih imam, da li ce ovo uticati na sterilitet? Imao sam hlamidiju pre 12 godina, koja je sanirana (mada znam da je to podmukla bakterija i moguce da je tu i dalje) . Hvala vam.

    Odgovoreno: 24. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Ako je to cista epididimisa a nemate jos decu, onda operacija moze da saceka.
      neka vam hirurg iskljuci mogucu pocetnu preponsku kilu.
      bice najverovatnije to samo neka infekcija prostate pa sprovedite ispitivanja
      u tom pravcu.