Poštovani, imao bih pitanje: nakon problema sa mokrenjem, peckanja i nelagodnosti u predelu polnog organa pre, za vreme i posle mokrenja krenuo sam u pretrage i to: urinokultura-patogene bakterije nisu izolovane, rezultat analize krvi sve u normalnim granicama sem mchc 365 (dozvoljeno do 360) , terapija urologa zbog tegoba bila je marocen 10 dana i orvagil 1 dan, nakon terapije tegobe se nastavljaju, radim bris uretre i exprimat prostate i svi rezultati u redu, nikakve bakterije nisu izolovane, tegobe iste pa urolog konstatuje nebakterijski prostatis i prepisuje mi conprostu u trajanju od najmanje 6 meseci. I kaže da kompletnom promenom načina života mogu poboljšati svoje stanje. . . Na preporuku urologa uradi sam spermogram i rezultsti su sledeći volumen 4, 5 izgled beličast, broj spermatoz u l 145x10na 9/l, pokretnih posle 30 min 0, 76 arb. Jed, slabo pokretnih 0, 14, nepokretnih 0, 10, leukociti u v. P. 3-5. . . (ovo su sve stavke spermograma) . . . Da li je nalaz u redu, i da li nebakterijski prostatis može uticati na plodnost, pošto želimo dete i da li mi možete preporučiti neku alternativnu terapiju. . . Zahvalan unapred

    Odgovoreno: 24. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Leukociti u spermokulturi su znak infekcije/sve preko 1/. Znaci radi se o infektivnom
      zapaljenju. Zato ponovite briseve uretre na chlamidiju i mikoplazme. Ako su ovi brisevi
      negativni onda se javite na moj e mail da preporucimo alternativnu terapiju uz poziv na broj ovog pitanja.
      a ako su brisevi pozitivni onda antibiotska terapija i vi i supruga.
      inace spermogram je dobar.