Kako izleciti oligoastenospermiju, spermokultura enterococus fekalis dal to moze biti uzrok. Dg. Prisutna vec tri god. Lecenje kod prof. Micica bez nekog pomaka. Th. Prooxed, klomifen, inj. Pregnzl, menopur, bez radenih hormona. Radena 1inseminacija i 1 vto bez uspeha. Molim za odgovor. Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Uzrok oligoastenospermije je najcesce infekcija a moze biti i varikocela i autoimuni proces.
      posto je kod vas vec izolovan fekalni enterokok pretpostaviti da je on krivac pa ga treba
      iskoreniti. Treba podizati imunitet ishranom i tako dalje a od lekova samo biljne preparate.
      predlazem vam paraproteks tri do sest meseci/biljni antibiotik koji moze dugo da se korsti, nije
      stetan/, acidophilus kaps. /najkocentrovaiji probiotik/, omega 3 kaps. /nezasicene masne kiseline/
      i oxymax/stabilizovani kiseonik/. Posle tri meseca ponovite spermogram i spermokuturu.
      za vise www. Calivitadp. Com