Postovani, mojoj majci koja ima 56 godina, prepisan je lek monural, ali je jako skup u nasim apotekama i u pakovanju je samo jedna kesica od 3 grama. Postoji li adekvatna zamena za taj lek?

    Odgovoreno: 26. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Monural/fosfomicin/ je antibakterijski lek koji se daje kod uro infekcija u jednoj dozi
      rasvoren u casi vode.
      uopste se ne radi o skupom leku.
      no ako necete onda imate puno uroantiseptika koje mozete davati majci/baktrim, nofocin,
      pipem, nitrofurantoin. . . . /.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #59707

    • U kom vremenskom razdoblju se pije Monural na 7 dana ili treći dan? Unapred zahvalna.

    • Imam česte urinarne infekcije zbog nošenja uloška za inkontinenciju. Šta je Vaš savet da preduzmem? Urolog još nije za operaciju. Imam 64 godine.

    • Poštovani, zadnjih 5 godina posle odnosa imam infekcije bešike. Zadnje dve godine sve češće, više ne znam šta da radim. Pila sam Pipem,Nitroxolin,Bactrim,Monural...Radila.sam urinokulturu koja je bila uredna ali sam već 4 dana bila na antibiotiku tako da je verovatno zamaskirao antibiotik. Volela bih da čujem Vaš savet. Srdačan pozdrav