Postovani, imam pitane u vezi rezultata spermograma: kolicina-4. 5ml, ph-8. 0, broj 5x106/ml, 22x106/u celom ejakulatu, diferenciranje u eozinofilskom testu pola sata posle ejakulacije 0. 72 zivih, 0. 28mrtvih, 2 sata p. E. 0. 44 zivih, 0. 56mrtvih, 4 sata p. E. 0. 22 zivih, 0. 78mrtvih, difrencijalni spermogram - nepravilne glave 0. 14, nepravilnog srednjeg dela 0. 04, nepravilnog repa 0. 08, normalnih 0. 74, patoloskih0. 26, nadjeno oko 0. 40 progresivno pokretnih i oko 0. 10slabo pokretnih spermatozoida, 10-12leukocita i redje grupe manjih aglutinata. Uradio sam i ispitivanje mokrace i sperme na gljivice i bakterije i to je u redu, negativan sam na hlamidiju, operisao sam varikocelu na levom testisu pre 2 godine (laporoskopskom metodom) . Takodje imam bolove u levom testisu, prilikom duzeg stojanja ili napora a ponekad i kad mirujem (uradjen je i ultrazvuk testisa koji je uredan) koji se protezu duz leve noge. Interesuje me da li vase misljenje o celoj situaciji i da li je moguce da su leukociti uticali na opadanje broja spermatozoida i ako jesu da li se to uspesno leci? Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Toliki broj leukocita u spermogramu ne moze nista drugo biti sem znaka infekcije.
      kad god uradite spermogram uradite i spermokulturu.
      predlazem vam terapiju biljnim preparatima.
      ao ste zainteresovani vi se javite na moj e mail uz poziv na broj ovog pitanja.