Postovani, imam jedno pitanje, bio sam kod urologa na uz pregledu, gde mi je konstatovano da imam kalcifikaciju na levom testisu. Interesuje me sta to znaci i sta moze da bude? Prvi put sam napipao promenu na testisu pre par godina, bio uz pregledu i receno mi da je sve u redu. Prosle godine mi se ta promena upalila (malo se uvecala i pocela da me boli na dodir, poput neke upaljene zlezde) , odem na uz pregled kazu mi da je sve ok, i tako do pre 10-ak dana kada je ponovo se uvecalo i pocelo da me boli. Bol na dodir sam osecao par dana i proslo je, isao sam ponovo na uz pregled i receno mi je da je to ta calcifikacija, pa me sada interesuje sta je to i sta moze da bude. . . Hvala

    Odgovoreno: 23. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Calcifikacija znaci zakrecenje-talozenje kalcijumovih soli.
      ne veruem da ste to mogli da napipate na testisu, mislim da ste to napipali na
      pasemniku sto je cesta pojava, i sto ne mora da vas zabrinjava.