Postovani, obracam vam sa molbom da mi pomognete. Pre mesec dana uradio sam spermogram i konstatovana je oligoastenospermia. Uradio sam test na hlamidiju (suprugin test je negativan) i rezultat je: chlamydia bris - blocking assay - reaktivan 1, 52 s/n (reaktivnost>1. 449 s/n) , blc 54% (blokirajuci sistem >50% ) . Da li ovo znaci da imam hlamidiju i sta mi preporucujete? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 21. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Prvo-oligoastenospermiju daje uroinfekcija, varikocela i autoimune
      reakcije/ nalaz asa- antispermatozoidnih antitela/.
      dobro je sto ispitujete hlamidije ali ispitajte i mikoplazme, a uradite i
      sve potrebne bakterioloske pretrage.
      smatrajte da je i kod vas hlamidija negativna jer je na donjoj
      referentnoj granici.
      mislim da sam vas malo usmerio.