Postovanin, imam39 godina, tri porodjaja, poslednji blizanacki. Nakon drugog porodjaja sa 32 godine mi je konstatovana cistokela koja se produbila tokom sedam godina. Problem je sto veoma cesto imam upale, osecaj nelagodnosti, bolove u ledjima i prednjem delu karlice. Uriniranje jos uvek uspesno kontrolisem, radila sam vezbe, idem na fitnes, ali bez preteranog skakanja. Pretrpelasam mozdani insult sa 36 godina, te sam pod terapijom aspirinom i sinvorom za holesterol. Operisala sam vene i to nam je porodicno nasledje, kao i slabost vezivnog tkiva. Razgovorom sa ginekologaom mi je predlozeno da uradim urolosku operaciju cistokele, a onda kasnije eventualno ako bude trebalo ginekolosku. Iskreno mi nije jasno zasto bi isla vise puta na isti zahvat. Sem toga tokom teskih porodaja, veoma krupne dece, su mi ostetili i grlic materice i medjicu. Koja je metoda uspesna, a da ne moram nositi oziljke jos i na stomaku?

    Odgovoreno: 21. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Cystocela je spustanje-prolaps mokracne besike kroz oslabljeni prednji zid vagine.
      najcesce je posledica porodjaja. Vidjaju je i urolozi i ginekolozi. Uroginekologijom
      se kod nas uglavnom bave ginekolozi.
      operativno lecenje ima za cilj restituciju spustene vagine i podizanje spustene besike.
      mislim da vi niste shvatili vaseg ginekologa. Zasto bi se to operisalo u dva akta?
      uostalom konsultujte jos nekog ginekologa u nekom vecem ginekoloskom centru.