Postovani, imam problem vec duze vreme. Pre oko dve godine mi je dijagnostikovana varikocela na levom testisu, od simptoma sam imao bol u desnom testisu. Pre operacije je utvrdjeno da imam i hlamidiju koja je posle terapije uspesno izlecena. Posle operacije koja je bila pre dve godine, se poceo javljati bol u levom testisu, donjeg dela stomaka i duz leve noge. Bio sam kod svog urologa na pregledu i uradio analize mokrace i sperme na bakterije i gljivice, bris uretre na hlamidiju, ultrazvuk skototuma i testisa, i to je sve u redu. Bol se uglavnom javlja svaki dan nekad prilikom naprezanja ili dugog stojanja ili pesacenja, a nekad i prilikom mirovanja i to najcesce u testisu. Zelim cuti vase misljenje o ovome i sta da radim?

    Odgovoreno: 20. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Niste naveli kojim pristupom je operisana varikocela.
      treba iskljuciti pocetnu kilu na strani bolova, a
      konsultujte i neurologa zbog mogucih promena na kicmi, a
      koje bi za posledicu mogle dati opisane bolove.