Postovani, nalaz mikrobioloskog pregleda urinokulture je: iz 1 ml analiziranog uzorka nakon inkubacije iskultivisano je 20 000 bakterija, mesana gram negativna flora. Antibiogram nije uradjen. Molim vas da mi protumacite nalaz i kazete koje lekove, ako su potrebni, treba da uzimam.

    Odgovoreno: 18. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Mali broj bakterija i mesana flora govori samo za kontaminaciju urina
      i ne iziskuje uzimanje antibiotika. Dosta tecnosti, cajeva.
      mozete uzimati i fitopreparate paraproteks i probiobalance.
      www. Calivitadp. Com
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #59129

    • Poštovani, rezultat mi je pokazao mešanu bakterijsku floru 10000 cfu/ml. Molim Vas da mi kažete da li je potreban antibiotik ili neka terapija?

    • Danijela Stanisavljević 28. 12. 2020.

      Brine me nalaz urina. Eritrociti 47,Leukociti 126,plocasti epitel 51