Postovani, kod mog supruga je ustanovljena astenospermija nalaz spermograma je sljedeci: broj spermatozoida 60h106/ml i 180h106/vol pokretljivost: progresivno pokretni 12% , pokretni 20% i nepokretni 68% morfologija: 48% normalnih formi, 52% abnormalnih formi volumen 3, 0 ml, ph 7, 6 izgled: čisto -beličast likvefakcija: >40 min leukocita u vidnom polju 2-4 ostalih ćelija u vidnom polju 3-5 napomena: kod mene su svi nalazi uredni, nismo radili postkoitalni test. Interesuje me: kako poboljsati spermogram odnosno pokretljivost spermatozoida i likvefakciju? Koja je preporučena terapija? Kolika je vjerovatnoća spontanog zatrudnjivanja? Moj ginekolog preporučuje in vitro oplodnju, moj suprug trenutno nije za to. Meni je 39 godina, suprugu 42 u braku smo godinu i po. Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 16. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Zbog vasih godina prihvatite vto. Spermogram suprug moze poboljsati
      uzimanjem: paraproteks tab, ac zymes kaps, coq10, cinka, arginina.
      www. Calivita-srb. Com