Postovani doktore bocokicu, vec sam vam pisao o svom problemu. Ukratko, neka tri meseca unazad imam tegobe pri mokrenju. Mlaz je tanak, isprekidan, napinjem se pre no sto pocnem mokrenje i imam utisak da se nisam potpuno izmokrio. Nazalost, izgubio sam dosta vremena lececi se na pamet kod lekara opste prakse. Urolog mi je dao da radim urino i spermokulturu, i ti su nalazi u redu, i bris uretre. U brisu mi je nadjena mikoplazma i ureaplazmadg, uretroprostatitis cr. Po ab pijem 2x1 visiren-dve nedelje, 2x1 dovicin-pet dana i nofocin 2x1 deset danapo vasem savetu uzimam i acidofilus, cv. . Trenutno sam na pola terapije, medjutim tegobe ne prolaze. Devojka takodje uzima po nalogu ginekologa nofocin, a od odnosa se uzdrzavamo. Imam 39 godina, i tesko mi je da prihvatim da cu ostatak zivota provesti trckarajuci u toalet. Molim vas da mi odgovorite da li je ova terapija dovoljna i ima li sanse da se potpuno izlecim?

    Odgovoreno: 16. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Lecenje mora biti obostrano. Dok traje lecenje odnosi su sa zastitom.
      samo nofocinom nece se izleciti mikoplazme. Odnosi bez zastite tek
      kada nalazi budu negativni kod oba partnera. Acidofilus vam samo stiti
      normalnu crevnu floru od antibiotika.
      radite na jacanju imuniteta. Uzimajte dva tri litra vode dnevno. Nakon
      antibiotika uzimajte paraproteks, omegu 3 i garlik pored acidofilusa
      u trajanju od najmanje 3 meseca.