Postovani, trenutno se sa suprugom nalazim u programu za van telesnu oplodnju. Spermogram je veoma dobar, ali imam jedan problem. Brisom uretre izolovana je bakterija enterococus. Ciprocinolom sam sve doveo u red, tada je spermogram bio jos bolji, medjutim sada opet imam jako neprijatan miris mokrace, pa predpostavljam da se vratila. Raspitao sam se i saznao da se ona cesto vraca, pa mi treba vas savet kako da je trajno otkolnim i da li mogu nalazom urina da proverim da li je jos uvek tu ili moram na bris uretre ponovo? Hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Enterokok se smatra za fiziolosku floru debelog creva, ali njegovo prisustvo
      u uretri i urinu je patolosko stanje. Posto vam je spermogram dobar ovo stanje
      ne mora da vas zabrinjava.
      pokusajte jednom dugackom neskodljivom terapijom suplementima za nekoliko meseci
      da se oslobodite enterokoka. Ja predlazem suplemente iz programa cvinternational:
      paraproteks. Probiobalance i omega 3.
      www. Calivita-srb. Com