Postovani doktore, potrebna mi je vasa pomoc, jedino sto ne mogu da protumacim u nalazu spermograma je: spermatozoida/ml: 199, 0 spermatozoida/v: 756, 0 da li je to dovoljan broj i dobra koncetracija u ml?

    Odgovoreno: 14. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Ovo prvo se odnosi na broj stermatozoida u 1 ml sperme. Kod vas je
      199x10 na sesti, a sto je 199 miliona. 756 je ukupan broj u celom ejakulatu
      /756 x 10 na sesti a sto je 756 miliona.
      inace do 250 miliona spermatozoida u 1 ml se tolerise kao normalno.