Dijete, zensko, 2 ipo godine, urodjeni megaureter+duplicitas ureterus; scintigrafija pokazala da je sve u granicama normale; poslednji uz: oba bubrega 82mm i 84mm odnosi korteksa i medule uredni; lijevi bub. Je dilatiranog pielokalisnog sistema -hidronefroza, pielon sirine 7mm u gornjem dijelu ureter se ne detektuje. U maloj karlici lijev. Ureter siri, sirine lumena oko 18mm bez sadrzaja. Zidovi tanki i glatki.; mok. Besika pravilno oblikovana, glathih i tankih zidova bez formiranog sadrzaja u lumenu. Misljenje o nekoj vrsti zahvata, da ili ne?

    Odgovoreno: 16. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Radi se o urodjenom prosirenju uretera koji, ako se operativno ne koriguje zbog
      vezikouretralnog refluksa i pijelonefritisa, vodi u afunkciju bubrega.
      tada se vade i bubreg i ureter. Ovo je uopsteni stav o megaureteru.
      u vasem slucaju najbolju procenu ce dati deciji urolozi.