Poštovani, obraćam vam se po drugi put jer prvi put nisam dobio odgovor!? Zamolio bih za detaljan odgovor. Nedavno sam imao epididimitis na desnom testisu. Inače ovo mi je treći put. Prvi put je bilo pre 8 godina a drugi put pre 5 godina. Uvek pa i sad sam imao terapiju: ciprocinal 500 mg 2x1 i chymoral 3x1. Odmah nakon prvog dana mi je prestao bol. Zašto se ovo javlja, koji su uzroci i šta treba ubuduće da radim kako bih izbegao vrlo nezgodan problem? Zamolio bih da mi odgovorite ima li ovo uticaja na reproduktivnu sposobnost i da li treba da nešto menjam u seksualnoj aktivnosti koja je normalna? Unapred se zahvaljujem!

    Odgovoreno: 16. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Osnovno je da se cuvate infekcija uzimanjem dosta tecnosti i jacanjem imuniteta.
      ne mora svako zapaljenje epididimisa da ostavi posledice na spermatogenezu.