Imam 36 godina, konstatovana mi je hronicna upala prostate, kada sam bio na ultrazvucnom pregledu bubrega. Bolujem od obostrane kalikolitijaze tri godine. Probleme sa prostatom nisam registrovao. Terapiju ne koristim jer mi je doktor nije dao. Nisam radio dodatna ispitivanja. U izvestaju lekera specijaliste pise da je prostata 40 x 30, ovo drugo ne mogu da procitam jer je rukom posano. Pored navedenih bolesti supruga i ja lecimo se od steriliteta pet godina, koliko smo i u braku. Spermogram i spermokultura su dobri. Kod zene je pronadjena endometrioza celiokopskom operacijom. Ognjista endometrioze se vide u douglasovom prostoru i fosi ovarici obostrano. Uradjen je hsg gde je ustanivljeno da su oba jajovoda prohodna. Primala je zoladex 3, 6 mg dva meseca i nije doslo do zaceca. Moje primarno pitanje je koliko prostata utice na sterilitet i koja ispitivanja treba obaviti da bi se to utvrdilo. U porodici otac boluje od kalikolitijaze u bubregu a od prostate pre dve godine.

    Odgovoreno: 13. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Ako je spermogram dobar onda upala prostate nije uticala
      na stanje spermatogeneze.
      za upalu prostate vam predlazem biljne preparate iz programa cv international i to:
      paraproteks, probiobalance i omega 3.
      www. Calivitanaya. Com