Postovani doktore, u pitanju je mlad covek, 29 godina, odstranjen je desni testis, prima hemioterapiju, zanima me kakve trajne posledice ostavlja hemioterapija (6 ciklusa) , da li nuzno mora doci do njih i kako utice na plodnost, da li moze da se nada da ce ostaviti potomstvo? Hvala.

    Odgovoreno: 12. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Tretman posle odstranjenja testisa zbog tumora se odredjuje konzilijarno
      po protokolu u zavisnosti od vrste tumora. To mora da se sprovede.
      obicno polihemioterapija nema uticaja na plodnost.