Postovani, moj suprug (28god) je danas dobio jake bolove sa zadnje strane ledja, dole levo. Nakon par sati poceo je i da povraca. Pregledom na urgentnom centru ustanovljeno je da je u pitanju kamen ili pesak (nisu uradili ultra zvuk, vec mu je izvadjena krv i dat urin u kome su pronadjeni dosta svezih i bledih eritrocita, a le su 9, 3) . Receno nam je da pije dosta uvinog caja i da uzme diklofen duo po potrebi. Medjutim, od kako smo se vratili sa pregleda, cim popije solju caja on povrati, tako da mu je trenutni unos tecnosti minimalan. Moje pitanje je da li je za kamen karakteristicno da bolesnik toliko povraca (6 puta u toku dana) i sta u tom slucaju raditi. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 12. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Najbolje da nadjete privatnog urologa koji ce sprovesti kompletno
      urolosko ispitivanje, a zbog moguce dehidratacije, da ukljuci infuzionu terapiju
      radi rehidratacije. Ako vam to nije dostupno onda neka uzima tecnost u malim
      kolicinama-gutljajima da izbegne povracanje.